osiedle

Osiedle Szmaragdowe jest jednym z nielicznych osiedli domów jednorodzinnych i rezydencji, łączących w sobie cechy nowoczesnego osiedla z naturalnym pięknem otaczającego go krajobrazu. Lokalizacja Osiedla Szmaragdowego powoduje, że od ścisłego centrum Grudziądza dzieli je zaledwie 10 km dobrego dojazdu. Koncepcja budowy Osiedla Szmaragdowego to połączenie nowoczesnej idei „miasta ogrodu” i nowoczesnych trendów architektonicznych. Ta niepowtarzalna mieszanka, tak rzadko spotykana we współczesnym planowaniu urbanistycznym, daje poczucie wyjątkowości jej mieszkańcom.

Osiedle Szmaragdowe wyróżnia prostota budowli a zarazem nowoczesność w charakterystycznej dla tego rodzaju budowli kolorystyce bieli połączonej z szarością i grafitem oraz elementami drewna. To eleganckie osiedle w spójny i przemyślany sposób wpisuje się w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Bliskość do dużej aglomeracji jaką jest Grudziądz, a zarazem mieszkanie z dala od zgiełku miasta.

Dotychczas zrealizowany zostały w pełni I etap osiedla, w trakcie realizacji jest etap II i etap III. Projekt zakładał powstanie około 7 domów, z czego powstały już 2 budynki. Obecnie w sprzedaży jest I etap osiedla. Ma on w swoim założeniu stanowić zwieńczenie nowoczesności i funkcjonalności tego magicznego miejsca.

Zaprojektowany przez architektów z biura ‚Home KONCEPT’ odzwierciedlać ma najbardziej prestiżowe i ekskluzywne potrzeby każdego mieszkańca. To projekt szczególny, skupiający podmiejskie domy w nowoczesnej bryle o powierzchni od 140 m2 do 235 m2, na obszarze malowniczych działek od 1100 do 1250 m². Wnętrza domów są zaprojektowane z dużą starannością i troską o komfort życia ich przyszłych mieszkańców. Dodatkowo konstrukcja budynku pozwala na jego dostosowanie do potrzeb rodziny konkretnego klienta. Funkcjonalnym i oryginalnym dopełnieniem projektowanych wnętrz są duże okna, zapewniające dobre oświetlenie wnętrz oraz tarasy, które letnią porą staną się naturalnym przedłużeniem salonu.

W pierwszym etapie do zamieszkania będą oddawane 2 budynki w kształcie litery C z całym szeregiem unikatowych rozwiązań tj. antresolą w salonie, sypialnią przeszkloną na salon, jednobiegowymi schodami wzdłuż przeszklonego holu. Na parterze znajduje się salon, kuchnia z jadalnią , łazienka pokój gościnny, pomieszczenie gospodarcze, oraz mała garderoba. Na piętrze są 3 sypialnie, 3 garderoby i 2 łazienki. Do zalet budynku należy także duży dwu stanowiskowy garaż.

2 1

Budynki będą sprzedawane w stanie developerskim lub wykończone “pod klucz” w zależności od życzenia klienta.

Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe wyznaczniki kompozycji Osiedla Szmaragdowego. System monitoringu za pośrednictwem kamer IR , videodomofony, teren ogrodzony – wszystko to, aby zapewnić naszym przyszłym mieszkańcom poczucie maksymalnego bezpieczeństwa. Doskonałe położenie i unikalna lokalizacja sprawiają, że Osiedle Szmaragdowe tworzy wyjątkową społeczności i radosne dzieciństwo.

Miejsce to jest wymarzoną przestrzenią dla ludzi ceniących komfort, prestiż, rodzinną atmosferę. Swobodę i komfort gwarantują – przemyślane wewnętrzne podziały domów, ogrody, bliskość boiska i placu zabaw dla dzieci, a także Szkoły Podstawowej i przedszkola.